آدرس: بیرجند- بلوار مسافر- سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند

تلفن : 5-32338034-056 | فکس : 32338220-056

برگزاری کارگاه آموزشی نحوه اخذسند حمل باردرون شهری ( باربرگ ) و پرسش وپاسخ به سوالات ومشکلات فعالین حوزه حمل باردرون شهری وحومه . 

درراستای تاکید دفتر فنی و حمل ونقل وترافیک استانداری و مصوبات صورتجلسه ارسالی از آن دفتر ، کارگاه آموزشی با موضوع آشنایی فعالین حوزه حمل ونقل باردرون شهری با نحوه اخذ سند حمل بار ( باربرگ ) درمحل مرکز آموزش علمی کاربردی دانشگاه شهرداری تشکیل گردید. درابتدای این جلسه ، جناب آقای دکترغلام پور ریاست سازمان مدیریت حمل ونقل بارومسافرشهرداری ضمن خوش آمدگویی به حضار درجلسه ، بر تمکین فعالین این حوزه از دستورالعمل ساماندهی حمل باردرون شهری تاکیدنمود و یادآور گردید که کلیه مالکین عزیز می بایست جهت جلوگیری از قطع سهمیه سوخت خودروهای خود ،نسبت به دریافت باربرگ برپایه پیمایش وعملکردی اقدام نمایند. سپس درادامه ،رضایی کارشناس حوزه حمل باردرون شهری سازمان حمل ونقل شهرداری، نحوه ی صدور باربرگ وچگونگی افزایش سهمیه سوخت خودروها بر پایه عملکردوپیمایش را برای حاضران درجلسه تشریح نمود .درپایان این دوره آموزشی، مهندس قلی زاده از شرکت پخش فراورده های نفتی ، نکاتی رادر خصوص نحوه واگذاری سوخت دیزل به خودروهای باردرون شهری و دستورالعملهای مربوط به آن را ارائه نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند، جلسه تعامل و هم اندیشی ریاست سازمان با فرمانده محترم پلیس راهور استان در خصوص ساماندهی وانت بارها و نظارت بهینه بر پارکینگ های شهری در محل این سازمان برگزار گردید

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر، در آستانه سال تحصیلی به منظور بازآموزی آیین نامه سرویس مدارس و قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و نیز آشنایی با سامانه سپند، کارگاه آموزشی رانندگان سرویس دانش آموزی در محل دانشگاه جامع علمی کاربردی شهرداری بیرجند برگزار گردید.

در این مراسم در ابتدا ریاست سازمان ضمن تبیین سامانه پایش دانش آموزی ( سپند) و مراحل گزینش شرکتها، رانندگان و نحوه گزینش آنها، به لزوم استفاده از برچسب سرویس مدارس که شامل QR  کد اختصاصی جهت صحت سنجی سرویس مدرسه و اطلاعات خودرو و راننده می باشد، تاکید کردند و بیان نمودند سرویسهای مدرسه ای که فاقد برچسب مذکور باشند توسط پلیس راهنمایی و رانندگی جریمه خواهند شد.

در ادامه جناب آقای دکتر جاوید شهردار محترم بیرجند، ضمن عرض خوشامدگویی و خداقوت به رانندگان سرویس مدارس به اهمیت استفاده از سامانه سپند تاکید نمودند.

در پایان نماینده محترم پلیس راهور به بیان نکاتی در خصوص افزایش ایمنی خودروهای سرویس مدرسه، نظارت بر راننده و خودرو توسط شرکتها ، آیین نامه و مقررات سرویس مدرسه پرداخت

همچنین در این مراسم از برچسب سرویس مدرسه که در سراسر کشور یکسان می باشد و شامل پلاک خودرو و کد QR  اختصاصی می باشند رونمایی شد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر ، در روز 2 مهرماه به مناسبت روز جهانی بدون خودرو کلیه ناوگان اتوبوسرانی با 20 درصد تخفیف در تعرفه به همشهریان خدمات رسانی خواهند نمود. همچنین به همین مناسبت همایش دوچرخه سواری از میدان دانشگاه آزاد به سمت میدان سفیر برگزار می گردد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند، در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی به دلیل بسته بودن خیابانهای اصلی جهت تردد دسته ها و هیئت های مذهبی، 100 دستگاه ناوگان اتوبوسرانی در اختیار هیئت های مذهبی جهت جابجایی عزاداران حسینی به  مزار شهدا محل اصلی برگزاری مراسم قرار خواهند گرفت. همچنین 10 دستگاه اتوبوس در اختیار راهور محترم ناجا جهت انسداد معابر منتهی به محل برگزاری مراسم و 3 دستگاه دراختیار سازمان صدا و سیما می باشند.شایان ذکر است جهت رفاه حال مادران دارای کودکان شیرخوار یکدستگاه اتوبوس به عنوان اتاق مادر و کودک و نیز یکدستگاه اتوبوس جهت نگهداری افراد گمشده در محل برگزاری مراسم مستقر خواهند بود.