آدرس: بیرجند- بلوار مسافر- سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند

تلفن : 5-32338034-056 | فکس : 32338220-056

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند، در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی به دلیل بسته بودن خیابانهای اصلی جهت تردد دسته ها و هیئت های مذهبی، 100 دستگاه ناوگان اتوبوسرانی در اختیار هیئت های مذهبی جهت جابجایی عزاداران حسینی به  مزار شهدا محل اصلی برگزاری مراسم قرار خواهند گرفت. همچنین 10 دستگاه اتوبوس در اختیار راهور محترم ناجا جهت انسداد معابر منتهی به محل برگزاری مراسم و 3 دستگاه دراختیار سازمان صدا و سیما می باشند.شایان ذکر است جهت رفاه حال مادران دارای کودکان شیرخوار یکدستگاه اتوبوس به عنوان اتاق مادر و کودک و نیز یکدستگاه اتوبوس جهت نگهداری افراد گمشده در محل برگزاری مراسم مستقر خواهند بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند، جلسه هماهنگی و آموزش فرآیند ثبت نام فعالین حوزه حمل و نقل دانش آموزی درسامانه سپند، باحضورمدیران شرکت های حمل و نقل متقاضی فعالیت دربخش

سرویس مدارس درمحل سالن جلسات سازمان برگزار گردیددر این  جلسه مدیران شرکت ها با دستورالعمل اجرائی حمل و نقل دانش آموزی و همچنین  نحوه ثبت اطلاعات فعالین حوزه سرویس مدارس در سامانه پایش حمل و نقل دانش آموزی

(سپند) برای سال  تحصیلی جدید آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند، در راستای اقدامات حمایتی به تاکسیرانان و تامین قسمتی از مایحتاج خودرویی این قشر، پس از توزیع تعداد 460 حلقه لاستیک به قیمت درب کارخانه بین تاکسیرانان، از اوایل تیرماه روغن موتور  و فیلترجات مورد نیاز با نرخ دولتی نیز در اختیار آنها قرار گرفته است که تا کنون حدود 100 مورد بین رانندگان توزیع شده است و این طرح تا زمان اعلام نیاز تاکسیداران ادامه دارد. شایان ذکر است تعویض روغن و فیلترجات آن توسط پرسنل تعمیرگاهی به صورت رایگان در واحد تعمیر و نگهداری سازمان انجام می پذیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر ، جناب آقای دکتر جاوید شهردار محترم بیرجند روز یکشنبه 98/06/10 از این سازمان بازدید و جلسه ای مشترک با حضور ایشان ، ریاست، معاون و کارکنان ستادی سازمان برگزار گردید.

در ابتدای جلسه ریاست سازمان ضمن عرض تسلیت فرارسیدن ایام عزاداری سیدالشهدا (ع) به بیان مشکلات واحدها و بخش های مختلف سازمان و ارائه درخواستها و پیشنهادهایی در راستای بهبود خدمات رسانی به همشهریان در حوزه حمل و نقل اتوبوسرانی،تاکسیرانی و بار و ساماندهی بهتر پارکینگ های طبقاتی و حاشیه ای پرداختند. و نیز از وضعیت درآمد و هزینه های سازمان در 5 ماه اول سال جاری گزارشی ارائه نمودند.

در ادامه جناب آقای دکتر جاوید شهردار محترم بیرجند بعد از عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ماه محرم، ضمن ارائه گزارش کلی از وضعیت مالی و پروژه های شهرداری خواستار همکاری بهتر و بیشتر پرسنل این سازمان، ارائه طرحهای کاربردی در جهت بهبود و افزایش درآمدهای شهرداری و کاهش هزینه ها در جهت رسیدن به اهداف شهرداری در ارائه خدمات بهتر به همشهریان، شدند. دکتر جاوید همچنین از این سازمان به عنوان یکی از سازمانهای هماهنگ  و منظم در انجام امور محوله ابراز رضایت و خشنودی نمودند.

همچنین ایشان بعد از پایان جلسه از بخش ها و واحدهای مختلف سازمان از جمله انبار، تعمیرگاه و مهمان سرا بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند، در راستای اقدامات حمایتی از رانندگان اتوبوس و مینی بوس درون شهری و در پی افزایش قیمتها و کاهش توزیع لاستیک در بازار، از ابتدای آبان ماه 97 این سازمان با همکاری اداره بازرگانی اقدام به توزیع لاستیک با نرخ مصوب و دولتی بین رانندگان حمل و نقل درون شهری نموده است.

شایان ذکر است تا کنون حدود 244 حلقه لاستیک توزیع شده است که از این تعداد 45 حلقه لاستیک اتوبوس با سایز 80*295، 143 حلقه لاستیک اتوبوس سایز 80*315 و 56 حلقه لاستیک مینی بوس سایز 16*750 می باشند.