آدرس: بیرجند- بلوار مسافر- سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند

تلفن : 5-32338034-056 | فکس : 32338220-056

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند، غلام پور ریاست این سازمان اعلام کرد در راستای پیشگیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا در بستر حمل و نقل عمومی و حفظ سلامت شهروندان و ماندن آنها در خانه و جلوگیری از تسهیل تردد در شهر و از طرفی تعطیلی اصناف و بازار تا ۱۵ فروردین و همچنین ابلاغیه دولت مبنی بر فعالیت حداقلی کارکنان ادارات و دستگاهها، بدینوسیله برنامه فعالیت ناوگان اتوبوس رانی تا ۱۶ فروردین به شرح زیر می باشد:
روزهای کاری صبح از ساعت ۶:۳۰ لغایت ۸:۳۰ و ظهر از ساعت ۱۳:۳۰ لغایت ۱۵:۳۰
در روزهای تعطیل رسمی ناوگان اتوبوسرانی فعالیتی نخواهد داشت. سر فاصله زمانی حرکت اتوبوس ها در خطوط با ظرفیت بالاتر هر نیم ساعت و سایر خطوط یک ساعت خواهد بود.
شبکه تاکسی بی سیم و آژانس های تاکسی تلفنی و همچنین ناوگان تاکسیرانی با ۳۰ درصد ظرفیت با رعایت مسائل بهداشتی فعال خواهند بود.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند از تامین تایر مورد نیاز تاکسی ها و خودروهای آژانس تاکسی تلفنی تحت نظارت سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند برای مرحله سوم از سوی شرکت کویر تایر خبرداد.
دکتر غلام پور ضمن تشکر و قدردانی از مدیرعامل و مسئولین محترم شرکت کویر تایر اظهار داشت: اقدام ارزشمند مجموعه کویرتایر در تامین تایر مورد نیاز ناوگان تاکسیرانی با قیمت درب کارخانه و در کوتاهترین زمان ممکن سبب خرسندی و دلگرمی این قشرخدوم شده است. وی درپایان عنوان نمود در این مرحله ۴۶۰ حلقه تایر با ۱۵ درصد زیر قیمت بازار به تاکسیرانان تحویل شده است.

 

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند عنوان کرد: در پی شیوع و گسترش ویروس کرونا و به دنبال آن تعطیلی مدارس، دانشگاه ها، مراکز فرهنگی و ... تقاضای سفر از ناوگان حمل و نقل اتوبوسرانی ۴۰% کاهش یافته است.
یداله غلام پور افزود: برابر آمار مستخرجه از سیستم بلیت الکترونیک در ده روز آخر بهمن ماه تعداد ۵۲۳۰۰۰ مسافر توسط ناوگان اتوبوسرانی جابجا شده است در حالیکه آمار جابجایی مسافر در ۱۰ روز اول اسفندماه با ۴۰% کاهش به ۳۱۶۰۰۰ نفر رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: مطابق روال معمول و متداول همه ساله در اسفندماه تقاضای سفر با ناوگان حمل و نقل عمومی با افزایش ۱۵ الی ۲۰ درصدی به دلیل افزایش سفرهای مربوط به خرید و فعالیت های روزانه مواجه می باشد ولی در سال جاری با شیوع ویروس کرونا نه تنها افزایش تقاضا نداشته ایم بلکه تقاضای سفر به میزان ۴۰ درصد کاهش یافته است.
رییس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند اظهار داشت: با کاهش سرانه جابجایی مسافر به منظور جلوگیری از استهلاک اتوبوس ها و کاهش هزینه های ناوگان بخش خصوصی و دولتی تعداد اتوبوس های فعال در خطوط شهری و حومه ای معادل ۳۰ درصد کاهش می یابد.
غلام پور به کاهش یک ساعته زمان فعالیت روزانه اتوبوس ها اشاره کرد و ساعت شروع به کار ناوگان حمل و نقل اتوبوسرانی را از ۶ صبح و ساعت خاتمه آن را ۸ شب اعلام کرد که از صبح چهارشنبه مورخ 14/۱۲/98 قابل اجرا خواهد بود.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند، گروههای جهادی شامل عزیزان مداح ، روحانیون ، برادران بسیجی و پاسدار  در کمال خضوع و فروتنی در  گندزدایی و ضد عفونی ناوگان اتوبوسرانی پرسنل خدماتی این سازمان را  یاری کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند، در پی شیوع ویروس کرونا و به منظور پیشگیری آن در نقاط مختلف شهر این سازمان  ضد عفونی ایستگاههای اتوبوس شهر و ناوگان اتوبوسرانی را  در دستور کار روزانه قرار داده است. بدین منظور هر شب ایستگاهها و داخل اتوبوس ها با استفاده از مواد محلول ضدعفونی گننده گندزدایی میشوند.